Home » Articles posted by Jarosław Jagiełowicz

Author Archives: Jarosław Jagiełowicz

SZLACHETNA PACZKA 2018

Obraz może zawierać: tekst🎁Nasza szkoła już kolejny raz przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Rodzina została wybrana (potrzeby rodziny na zdjęciach). Osoby chcące pomóc, proszone są o przynoszenie darów do sali 110 do pani Kamilli Derlatki lub do sali 107 do pani Agnieszki Hamery. Zbiórka trwa od 19.11 do 05.12.
Z góry dziękujemy za pomoc! 👏

 

Teatr „Kredka” z wizytą w naszej szkole

Niezwykle miło było nam gościć dzisiaj w naszych progach szkolny teatr „Kredka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie. Swoją przygodę z teatrem rozpoczęli we wrześniu 2017 roku, kiedy wzięła ich pod swoje skrzydła pani Ewa Wolska. W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez ten zespół z okazji 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Początki państwa Lechitów, to historia o założeniu osad, które dały podwaliny pod państwo polskie. Autorkami tekstu są: Ewa i Maja Wolskie. Pani Ewa Wolska jest również reżyserem przedstawienia, scenografię wykonali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, stroje przygotowali rodzice uczniów. Oprawą muzyczną, jak zawsze , zajmował się Adam Karpowicz. Na scenie zagrali aktorzy szkolnego teatru „Kredka”.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

15.11. 2018 – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu był doskonałą okazją do spotkania się z dziećmi i młodzieżą, w ramach akcji „Moda na życie bez uzależnień”. W ramach happeningu policjanci zorganizowali przemarsz ulicami miasta, do którego włączyło się pół tysiąca dzieci z koszalińskich podstawówek. Uczniowie przygotowali tematyczne transparenty i banery. Naszą szkołę reprezentowały klasy VI i VII.

Quiz Wiedzy o Polsce

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli dziś w Quizie Wiedzy o Polsce. Pod czujnym okiem wychowawcy Aleksandry Przybylak rozwiązywali w czterech grupach test wyboru. Pytania dotyczyły m.in. symboli narodowych, geografii, ważnych wydarzeń historycznych, bohaterów z legend i sławnych Polaków. Nie brakowało zagadnień dotyczących kultury i tradycji różnych regionów. Nauka przez zabawę TO trzecioklasiści lubią najbardziej! Na koniec dwugodzinnych zmagań uczestnicy raczyli się wspaniałym, niepodległościowym tortem. Fotograficzna relacja z imprezy oddaje panujący nastrój. (AP)

 

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 9.11.2018 o godzinie 11:11 odbyło się uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie Naszej szkoły. Następnie zaprezentowany został, krótki rys historyczny przedstawiający dzieje Polski od rozbiorów do 1918 roku przez pryzmat pieśni patriotycznych, przygotowany przez uczniów klasy VIIb oraz nauczycieli historii.

Następnie odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym wszystkie klasy od IV do VIII i IIIgim przedstawiały swoje wykonania znanych wszystkim utworów. Za najlepsze wykonanie uznano występ klasy IIIA gim.

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Polskim Życiu Literackim po Odzyskaniu Niepodległości

Dzisiaj, 8.11.2018 r. uczniowie klasy 8 B brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polskim Życiu Literackim po Odzyskaniu Niepodległości i zajęli w nim 3 miejsce. Zdobyli dla szkoły bon o wartości 300 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej oraz nagrody indywidualne. Gratulujemy Magdalenie Gontar, Patrycji Pusz oraz Joachimowi Stępniowi, którzy reprezentowali klasę 8 B i zmagali się z bardzo trudnymi pytaniami. Dziękujemy również pozostałym uczniom za piękne kibicowanie! Opiekunką uczniów była p.Kamilla Derlatka.

Kotyliony dla Koszalinian

🇵🇱W dniu dzisiejszym 12 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunką panią Agnieszką Hamerą wyruszyło do centrum miasta aby obdarować mieszkańców kotylionami i biało – czerwonymi flagami. Rozdanych zostało 100 kotylionów (własnoręcznie wykonanych przez uczniów naszej szkoły) oraz 100 flag.
Mieszkańcy Koszalina bardzo pozytywnie zareagowali na tę akcję, kotyliony w krótkim czasie rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

100 lat niepodległości

Dnia 8 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była ona przygotowana przez wychowawców świetlicy szkolnej :Annę Mayer, Agnieszkę Turowską-Walczak, Beatę Michalak i Jolantę Dąbrowską.Uczniowie odegrali scenki upamiętniające walkę Polaków o niepodległość, prezentując swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne.Swoją obecnością zaszczycili nas również harcerze i zuchy.

Lekcja z muzykiem

W ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie klasy 3a gościli pana Marcina Naruszewicza, muzyka, solistę tenora Opery Nova w Bydgoszczy. W ramach zajęć obejrzeli pokaz multimedialny o operze oraz ludziach, dzięki którym powstają wspaniałe dzieła artystyczne. Uczniowie rozpoznawali głosy najwybitniejszych osobowości świata muzyki klasycznej. Oglądali i podziwiali pracę inspicjentów, charakteryzatorów, kostiumologów „od kuchni”. Na koniec zajęć pan Marcin zagrał na trąbce fragmenty znanych utworów muzycznych. Po spotkaniu śmiało można powiedzieć, ze opera i nasz gość zyskali nowych fanów.

Śniadanie daje moc

W środę 07.11.2018r. grupa dziewcząt z klasy VIa przeprowadziła w wybranych trzech klasach młodszych: Ia, IIc oraz IIIa lekcję dotyczącą zdrowego odżywiania się. Dziewczęta zachęciły młodsze koleżanki i kolegów do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC! W czwartek wymienione klasy przyniosły produkty do wykonania zdrowych przekąsek z owoców, kanapek oraz naturalnej wody smakowej. Przygotowanym, zdrowym poczęstunkiem delektowali się podczas przerwy śniadaniowej uczniowie pozostałych klas. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Kolorowe, zdrowe kanapki zniknęły ze stołów w kilka minut, co sprawiło organizatorom wiele satysfakcji. Brawo!