19 września, 2016

II PKO Bieg Charytatywny Młodych – III miejsce naszej szkoły!

W sobotę 17 września br, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II PKO Biegu Charytatywnym Młodych. Każdy zawodnik i zawodniczka przyczynili się do wsparcia celu charytatywnego jakim jest dofinansowanie dożywienia potrzebującym poprzez CARITAS – oddział w Koszalinie. Dodatkowo liczyła się rywalizacja sztafet 12x200m. Zgłosiło się 7 szkół: SP1, 3, 4, 10, 17z Koszalina, SP2 Sianów i SP Bonin. Drużyna każdej szkoły planowo miała liczyć 24 osoby po 12 dziewcząt i 12 chłopców. Po 4 osoby z klasy IV, V i VI. 12-osobowe drużyny rywalizowały w sztafecie 12x200m. Osobno biegły dziewczęta ze wszystkich 7 drużyn i osobno chłopcy. Na koniec czas dziewcząt i chłopców był sumowany i o zwycięstwie decydował łączny najlepszy czas przebiegnięcia dziewcząt i chłopców z danej szkoły. W naszej drużynie zabrakło jednej dziewczynki z klasy szóstej i decyzją komisji sędziowskiej dwukrotnie mogła pobiec jedynie osoba z najmłodszego rocznika czyli IV-klasistka. Do tego podwójnego biegu wybrana została Emilia Kilian. Pobiegła wspaniale rywalizując najpierw z rówieśniczkami a później z szóstoklasistkami.  Dziewczęta dobiegły na 5 miejscu a chłopcy na wyśmienitym 2miejscu zostawiając za sobą szkołę sportową o profilu lekkoatletycznym! Po zsumowaniu czasów wynik łączny to 3 miejsce!!! Organizator za III miejsce ufundował nagrodę w postaci czeku na kwotę 2.000zł z przeznaczeniem na sprzęt sportowy dla szkoły. Zgodnie z wcześniejszą umową z dziećmi jedną połowę kwoty proponują wydatkować dzieci a drugą nauczyciele w-f. Czekamy na propozycje.

Czytaj dalej »II PKO Bieg Charytatywny Młodych – III miejsce naszej szkoły!