Home » 2018 » Luty » 12

Daily Archives: 12 lutego 2018

TRÓJKA MISTRZEM KOSZALINA!!!

Po 12 latach złote medale ponownie zawisły na naszych klatach! Ostatni raz tytuł Mistrza Koszalina zdobyliśmy w roku 2006. W dniach 2-9 lutego 2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minikoszykówce w naszej szkole. Gościliśmy zespoły z 6 koszalińskich szkół: SP5, SP10, SP13, SP17, SP18 i SP3. Nasza szkoła zgłosiła dwie drużyny SP3 I oraz SP3 II (klasa V i IV). Młodsi chłopcy z drużyny SP3 II wygrali swój grupowy mecz z SP13 jednak później musieli uznać wyższość drużyn starszych. Jednak zespół SP3 I nie miał litości wygrywając każdy swój mecz w turnieju różnicą ponad 20 pkt.! Dwóch chłopców z drużyny uzyskało wyróżnienie – wybór do „PIERWSZEJ PIĄTKI”. Sukces drużyny to niewątpliwie efekt kilkuletniej pracy na treningach koszykówki w naszej szkole oraz w klubie MKKS ŻAK do którego należą nasi zawodnicy. Wiele turniejów, festiwali koszykówki oraz meczów towarzyskich. Każdy zawodnik jest jednocześnie uczniem klasy sportowej o profilu minikoszykówka z nauką pływania. Gratulacje! Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w Mistrzostwach Koszalina nasz zespół awansował do dalszego etapu rozgrywek wojewódzkich.