Home » Komunikaty » SP3 ŻAK – IV miejsce w Poznaniu!

SP3 ŻAK – IV miejsce w Poznaniu!

SP3 ŻAK – IV miejsce w Poznaniu!

W dniach 2-4 czerwca 2017r. nasi koszykarze z SP3 ŻAK SMOK Koszalin rywalizowali w 39 Turnieju Mini-kosza im. Tadeusza Dudzińskiego „Dzień Dziecka 2017”.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn w kategorii wiekowej 2006 i młodsi. Nasza drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Krajewskiego pokazała się z bardzo dobrej strony i uplasowała się na 4 miejscu.

W pierwszej fazie turnieju nasi chłopcy wygrali dwa z trzech meczów. W meczu z z drużyną z Międzychodu wygraliśmy różnicą jednego punktu co pozwoliło nam awansować do grupy ćwierćfinałowej (miejsca 1-8). W meczu z drużyną z Poznania świetne spotkanie rozegrał Kamil Pełkowski zdobywając 18 punktów. W drugiej fazie turnieju również wygraliśmy 2 z trzech meczów. Kluczowe okazało się zwycięstwo różnicą 1 punktu (23:22) z drużyną Pyra SP7 Poznań. W tym spotkaniu wykazaliśmy się wspaniałą obroną a najwięcej przechwytów zanotowali: Łukasz Wiśniewski i Paweł Połaniecki. Igor Krajewski rzucił w meczu 13 punktów. Brawo! Po zwycięstwie z Gorzowem awansowaliśmy do pierwszej czwórki turnieju. W meczach o medale ulegliśmy drużynie z Komorowa i Basket Akademii Poznań.

Do pierwszej piątki turnieju wybrany został Igor Krajewski. Wyróżnienie w drużynie uzyskał Kamil Pełkowski.

Skład drużyny:

 1. Kamieniarz Olek  nr 5
 2. Witkowski Tymek nr 6
 3. Wiśniewski Lukasz nr 7
 4. Jarocki Patryk nr 8
 5. Kułak Jakub nr 9
 6. Krajewski Igor nr 10
 7. Pełkowski Kamil nr 11
 8. Sikorski Dominik nr 4
 9. Połaniecki Paweł nr 13
 10. Stasica Kacper nr 14
 11. Fil Marcel nr 15
 12. Mularski Tymek nr 16
 13. Kasprowiak Filip nr 17

trener: Dariusz Krajewski

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom występu!

Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Jarockiej, Danucie Szaląg i Alicji Dezor-Kamieniarz (mamy trójki zawodników) za wzorową opiekę i pomoc w relacjonowaniu spotkań oraz fotografowaniu drużyny. Dodatkowo dziękujemy tacie Łukasza Wiśniewskiego za pomoc relacjonowaniu „na żywo”.

Wyniki turnieju:

http://www.pyra.com.pl/39-turniej-mini-kosza-dzien-dziecka-2017-wyniki/

galeria zdjęć:

https://goo.gl/photos/32ArV1ZcZp4zSr5k9

transmisje na żywo:

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=XzJvZMTp8tw

Statystyka

Visits today: 45