GRAMY ZMYSŁAMI – ogólnopolski projekt edukacyjny

Drodzy Rodzice,

W roku szkolnym 2022/2023 świetlica szkolna przystępuje do Ogólnokrajowego Projektu Edukacyjnego pn. „ GRAMY ZMYSŁAMI”.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i  kreatywne  podejście  do  tematyki  rozwijania  zmysłów u  dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:
• Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
• Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
• Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
• Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
• Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
• Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń;

Projekt będzie trwał od października 2022 r. do maja 2023 roku. Zachęcimy dzieci do zadań z zakresu:
• Sensoryczny spacer
• Sensoryczna matematyka
• Sensoryczne ozdoby świąteczne
• Wzrok
• Slime/glut
• Sensoryczne kodowanie
• Smak i węch
• Ścieżka sensoryczna

Poprzez uczniów przekazujemy Państwu komplet dokumentów, potrzebnych do udziału dziecka w projekcie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie szkoły w zakładce „Świetlica” oraz podpisanie odpowiednich dokumentów i dostarczenie ich do dnia 21 października 2022r. do wychowawców świetlicy szkolnej.

Świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego – GRAMY ZMYSŁAMI.