II miejsce w Turnieju Koszykówki w Ostrowie Wlkp. !!!

W ostatni weekend września 28-30.09.2018r. nasza drużyna wystąpiła w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Ostrowie Wlkp. prezentując się bardzo dobrze na tle silnych drużyn z Polski a nawet z Czech. Na pięć meczów wygraliśmy cztery co zapewniło nam II miejsce w turnieju. Ulegliśmy jedynie drużynie gospodarzy. Większość chłopców z drużyny to uczniowie szóstej klasy sportowej z SP3 Koszalin. Pozostała część zespołu to uczniowie SP10 oraz PSMuz. W Koszalinie.

BRAWO CHŁOPCY!!!

Poniżej wyniki meczów :

MKKS ŻAK – SMS SP3 SPÓJNIA Stargard 63:55

MKKS ŻAK – OLIMPIJCZYK Ostrów Wlkp. 35:77

MKKS ŻAK – BK Krnov (CZE) 78:30

MKKS ŻAK – POLONIA Leszno 71:47

MKKS ŻAK – SKS KASPROWICZ Inowrocław 49:35

Najważniejsze dla nas jest to, że każdy zawodnik w turnieju zdobywał punkty i każdy zrobił postępy w grze obronnej, która okazała się kluczem do pokonania rywali. Mamy nadzieję, że turniej okaże się przełomowy dla wyników uzyskiwanych przez naszą drużynę w walce o mistrzostwo województwa w obecnym sezonie. Drużyna uwierzyła, że może wygrywać z rywalami, z którymi przegrywała jeszcze w ubiegłym sezonie.

Nie obyło się bez „strat”. Bartek Kowalewski doznał silnego stłuczenia ręki a Kuba Kułak ma kontuzję nosa. Obaj chłopcy są zwolnieni z najbliższych treningów jednak czekamy na ich powrót do pełni sił.

Wyróżnienia indywidualne:

Kasprowiak Filip – najlepszy obrońca w turnieju