Home » Komunikaty » Zbiórka 1 listopada SKC

Zbiórka 1 listopada SKC

W dniu 1 listopada 2018 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Koszalinie z wielkim zaangażowaniem kwestowali na cmentarzu, na rzecz Hospicjum. Od 11 lat wspieramy podopiecznych Hospicjum w Koszalinie. Uczniowie z naszej szkoły wykonują prace plastyczne, z których robimy albumy. Każdy podopieczny dostaje imiennie wypisany album. Pomysłodawczynią tej akcji była Patrycja Pusz. Odwiedzamy Hospicjum kilka razy w roku przynosząc w darze albumy, ciasta i pieniądze zebrane w ramach akcji na cmentarzu, „Żonkil” i ze sprzedaży palm przy parafii pw. Świętego Wojciecha w Koszalinie. W tej akcji w zeszłym roku bardzo nam pomogła Pani Asia Stryczek, która wykonała niezwykłe palmy. Wszyscy czekali, aby kupić palmę, która przeszła przez ręce Pani Asi. Dodatkowo sprzedajemy ciasta i ozdoby na rzecz Hospicjum w Koszalinie. W ten sposób Szkolne Koło CARITAS przekazuje kilka tysięcy złotych. Co roku 11 lutego odwiedzamy Hospicjum w ramach Światowego Dnia Chorego i w Wielki Czwartek. Wszystkim bardzo dziękuję za bezcenny dar Waszego czasu, radości i empatię. Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz opiekun Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Koszalinie.

Szkolne Koło CARITAS zaprasza na swoją stronę >>>

Statystyka

Visits today: 37