Home » Komunikaty » „Cudze chwalicie swego nie znacie…”.

„Cudze chwalicie swego nie znacie…”.

Pod koniec listopada nasza szkoła po raz dwunasty była organizatorem specjalnej,  rocznicowej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce „Cudze chwalicie swego nie znacie…”. Pomysłodawczynie Jolanta Dąbrowska i Aleksandra Przybylak ułożyły pytania konkursowe nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III szkół podstawowych. Test zawierał pytania dotyczące m.in. symboli narodowych, geografii   i historii Polski, legend, sławnych Polaków. Obejmował wiadomości z zakresu muzyki, sztuki, kultury i tradycji różnych regionów.

I miejsce równolegle zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3.

II miejsce równolegle uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły nr 21

III miejsce zajęli uczniowie szkoły Podstawowej w Boninie.

Finaliści otrzymali okolicznościowe albumy o stuletniej historii Polski niepodległej. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wiedzy.

Poniżej fotograficzna relacja z konkursu.

 

Statystyka

Visits today: 52