Home » Komunikaty » Autumn Spelling Competition

Autumn Spelling Competition

Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa naszych uczniów Jana Holmika – II miejsce i Aleksandry Żukowicz – wyróżnienie i IV miejsce z klasy VIII B w  regionalnym konkursie języka angielskiego Autumn Spelling Competition. Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i wielu próbuje zmierzyć się z niełatwymi zadaniami. Tak było i w tym roku. Konkurs składał się z dwóch etapów, które miały miejsce 23 i 30 listopada. W pierwszej części  80 uczniów klas III gimnazjów, VIII  szkół podstawowych i klas I- III szkół średnich z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego zmierzyło się z  odtwarzanym z płyty CD dyktandem w języku angielskim. Treścią dyktanda była powieść Ch. Dickensa pt.: „Oliver Twist”. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Jaś i Ola zakwalifikowali się do drugiego ustnego etapu, w którym przed trzyosobowym jury , któremu przewodniczył native speaker Chris Davies, byli zobowiązani do przeliterowania 10 wylosowanych słów. Poziom uczestników był bardzo wysoki, dlatego ogromną niespodzianką dla mnie był werdykt jury. Dwoje naszych uczniów zdobywa II i IV miejsce w Konkursie!!! BRAWO!!! Na naszych zwycięzców czekały dyplomy,  cenne nagrody, vouchery do Empiku i coś słodkiego.

Gratuluję !!!

 Beata Lentner- nauczyciel języka angielskiego

Statystyka

Visits today: 50