Home » Komunikaty » Międzyszkolny konkurs języka angielskiego.

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego.

Wielki sukces naszych trzecioklasistek!!!

25 MAJA 2017

      Uczennice klasy 3D SP przyniosły ogromną chlubę  naszej szkole pokonując rywali z innych koszalińskich szkół . Milenka Maliszewska, Milenka Szymaniak i Milenka Świercz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Klas Trzecich, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie.

Konkurs składał się z dwóch etapów.  Pierwszy miał wyłonić mistrzów języka angielskiego w konkurencji indywidualnej, natomiast etap drugi  skupiał się na działaniu zespołowym. I tutaj ogromny sukces moich uczennic klasy III d , które zdobyły czołowe lokaty w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Ogromna radość dla mnie , jako nauczyciela angielskiego i jednocześnie wychowawcy dziewczynek.

I miejsce indywidualnie i tytuł laureata konkursu zdobyła Milena Świercz,

III miejsce  indywidualnie  uzyskała Milena Maliszewska.

Wiele radości przyniosły  także laury moich wspaniałych uczennic, które drużynowo zdobyły I miejsce za najlepszą prezentację plakatu o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę i każda zaprezentowała po angielsku walory odżywcze  trzech grup warzyw i owoców : czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Jury doceniło  perfekcyjne przygotowanie uczennic, bezbłędną prezentację i nienaganną wymowę, ale także przepiękne stroje symbolizujące każdą z grup. Milenka Świercz prezentowała grupę czerwonych warzyw i owoców i przebrana była za    truskawkę, Milenka Maliszewska grupę pomarańczową i była przebrana za dynię , z kolei Milenka  Szymaniak grupę zieloną i miała na sobie strój ogórka .

Milenka Maliszewska, Milenka Świercz i Milenka Szymaniak  zdobyły także dla naszej szkoły Puchar w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego  za największą liczbę punktów uzyskanych w dwóch częściach tegoż konkursu ( po zsumowaniu uzyskanych  punktów  każdej z uczestniczek indywidualnie i grupowo) . Była to dla mnie ogromna radość , ponieważ uczennice zdobyły najwyższe laury .  Dumę czuły oczywiście same uczestniczki konkursu. Gratuluję im wiedzy i wspaniałych umiejętności !!! Życzę powodzenia w kolejnych konkursach! Good luck!

 

Beata Lentner- nauczyciel języka angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej

Statystyka

Visits today: 20